Ekstraliga Seniorów – po 7 rundzie HETMAN GKS Katowice z dużą przewagą nad resztą zespołów

Miniony weekend to kolejna odsłona Drużynowych Mistrzostw Śląska. W niedzielę w Domu Kultury Ząbkowice w Dąbrowie Górniczej rozegrana została 6 i 7 runda Ekstraligi Śląskiej Seniorów.

Poranna runda to emocje w pojedynku lidera tabeli z Zagłębiem Dąbrowy Górniczej. HETMAN na tę rundę wystawił swoją najlepszą zawodniczkę – Mistrzynię Polski Monikę Soćko! Wysoka wygrana 4,5-1,5 z Dąbrową oraz 4-2 z MKSz Rybnik w rundzie popołudniowej dają drużynie z Katowic 14 pkt. i umacniają ich na pozycji lidera tabeli.

O ile HETMAN GKS Katowice jest już niemal pewny wygrania całej Ligi, o tyle pozostałe miejsca medalowe wciąż są zagadką. Walka o srebro i brąz będzie toczyć się do ostatniej rundy.

Wiceliderem po dwóch wygranych w Dąbrowie został klub KSz Silesia Racibórz i ma 11 pkt. na koncie. Drużyna z Raciborza ma w swoim składzie najlepiej punktującego zawodnika rozgrywek – FM Kacpra Poloka, który ma 6,5/7 pkt. W następnych rundach Silesia zmierzy się z obecnie 3 i 4 drużyną, tj. z Zagłębiem Dąbrowy Górniczej oraz MKSz Rybnik. Oba zespoły mają po 10 pkt.

Na dole tabeli znajduje się Sparta Lubliniec i Zefir Boguszowice. Drużynom tym ciężko nawiązać równą walkę z pozostałymi ekipami. W pojedynku między sobą podzielili punkty i w meczu padł wyniki 3-3. Nie sposób jednak oprzeć się wrażeniu, że Ekstraliga Śląska to poziom zbyt wysoki.

Rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Śląska mają dwa tygodnie przerwy, podczas której 20 i 21 maja odbędzie się największa impreza szachowa na Śląsku – Turniej Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Ponad 600 zawodników z 8 krajów spotka się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Do Śląskiej Ligi powrócimy 28 maja i poznamy medalistów rozgrywek seniorskich.